Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Jízdním kolem po obci Kornowac

Cyklovýlet k přátelům do Polska.
V sobotu 19.5.2018 se uskutečnil cyklistický výlet v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Sblížení přes hranice“, kterou společně s polskou stranou za naši obec vypracovali Kateřina Fryčková a Ivo Widhalm další v pořadí již druhý díl tohoto projektu. Tentokrát se jednalo o účast na třetím ročníku výletu na kolech naši družební obce Kornowac.
Tohoto výletu se celkem účastnilo asi 130 cyklistů z toho 20 z Branky a 5 z Vřesiny. Při startu v 10.00 nám počasí moc nepřálo. Bylo asi 9 stupňů, ale nepršelo. V průběhu vyjížďky se počasí postupně umoudřilo, až se změnilo v nádherné, letní v cílí.
Polští přátelé připravili krásnou trasu mezi poli, lesem a někdy jsme museli i na klasickou asfaltku. Délka vyjížďky byla 28 km s převýšením asi 400 m. Trasa byla velmi náročná a někteří co si ráno mysleli, že Polsko je rovinaté, museli po absolvování celé projížďky svůj názor opravit.
V cíli bylo připraveno občerstvení. Ti, kteří se za obec Branka u Opavy účastní všech akcí, které mají za cíl prohloubit kamarádství mezi občany Branky a občany Kornowacu se setkali se svými polskými přáteli a všichni se opět těšíme na další shledání, které proběhne 10.6.2018 opět na polské straně při sportovním odpoledni. Na vaši účast se těší organizátoři Kateřina Fryčková a Ivo Widhalm společně s vedením obce.

Vytvořeno: 21. 5. 2018
Poslední aktualizace: 11. 7. 2018 09:18
Autor: Správce Webu